Тетяна Ясницька
Адвокат

СІМЕЙНЕ ПРАВО

СИТУАЦІЯ

Клієнтка звернулась до адвокатського об’єднання з метою позбавлення батьківських прав біологічного батька дитини. Оскільки, батько дитини після офіційного розірвання шлюбу не цікавився життям спільної дитини, не брав участі у його вихованні та утриманні більше п’яти років. У свою чергу, клієнтка не знала нинішнього місця проживання біологічного батька дитини. Позбавлення батьківських прав батька було необхідно задля того, щоб клієнтка мала змогу оформляти документи на еміграцію без участі батька дитини та як, наслідок, подальшого усиновлення дитини теперішнім чоловіком і відбування всією сім’єю на постійне місце проживання в США.

РІШЕННЯ

Ясницька Т.В. оперативно було зібрано необхідні докази для подальшої подачі позовної заяви до суду про позбавлення батьківських прав; одночасно подано заяву в Орган опіки та піклування для примусового виклику батька на засідання, а також перевірки виховання та розвитку дитини. В результаті було отримано рішення суду про позбавлення батьківських прав батька.

РЕЗУЛЬТАТ

За результатами розгляду справи адвокатом було доведено суду, що відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків та не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, його підготовку до самостійного життя та не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення. Ця обставина негативно впливає на психологічний та моральний розвиток дитини. Отримано рішення суду про задоволення вимог Клієнта, яке залишилося без змін і після розгляду справи в апеляційному суді. Отже, далі стало можливим усиновити дитину теперішнім чоловіком Клієнтки та виїхати за кордон на постійне місце проживання у повному складі сім’ї.