Юлія Лошакова
Керівник судово-договірної практики, молодший партнер

СПIP ЩОДО ЗАКОННОСТI КОНКУРСУ

СИТУАЦІЯ

Спір з приводу визнання незаконними результатів конкурсу з визначення операторів майданчиків для платного паркування. Учасник конкурсу з визначення операторів майданчиків для платного паркування, який проводився департаментом транспорту міської ради, звернувся до господарського суду з позовними вимогами про визнання недійсними результатів конкурсу, мотивуючи позов неправомірністю вимог конкурсної документації щодо наявності в учасника паркоматів, а також відсутності у конкурсній документації цінового критерію оцінки. До Адвокатського об’єднання «Правова корпорація» звернувся Клієнт, який одержав перемогу у вказаному конкурсі.

РІШЕННЯ

Адвокатом було сформовано та доведено правову позицію, відповідно до якої будь-яка тендерна документація передбачає в якості одного з критеріїв оцінки конкурсних пропозицій саме забезпеченість учасника конкурсу матеріально-технічною базою, при цьому, за вимогами місцевих правил паркування, майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами, а також у даному випадку учасники конкурсу не повинні були подавати будь-які цінові пропозиції, оскільки тариф на надання послуг з утримання майданчиків для платного паркування не встановлюється одноособово окремим оператором, а розраховуються відповідно до порядку формування тарифів на послуги та встановлюється виконавчим комітетом міської ради.

РЕЗУЛЬТАТ

Позиція адвоката була покладена в основу судового рішення, яким у задоволенні позову до Клієнта було відмовлено в повному обсязі.