Юлія Лошакова
Керівник судово-договірної практики, молодший партнер

ПОДАТКОВИЙ СПIP

СИТУАЦІЯ

Спір про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного соціального внеску. Податковою службою було проведено фактичну перевірку діяльності фізичної особи-підприємця, пов’язану з оформленням трудових відносин з працівниками та повнотою сплати єдиного соціального внеску. За результатами перевірки було складено вимогу про сплату боргу (недоїмки) на суму понад 50 000 гривень.

РІШЕННЯ

Під час судового розгляду адвокатом було обґрунтовано вимоги позову про скасування вимоги контролюючого органу про сплату боргу (недоїмки) наступним:
– посадовими особами контролюючого органу було зроблено висновки про період роботи працівників та базу нарахування єдиного соціального внеску (розмір заробітної плати) лише зі слів деяких осіб, що надавали послуги Клієнту, або взагалі без будь-якого обґрунтування, а також обчислено суму єдиного внеску без будь-якої документації про нарахування доходу працівникам;
– з пояснень працівників податкової, що проводили перевірку, допитаних у судовому засіданні за клопотанням адвоката, вбачалось, що висновки перевірки фактично ґрунтувались на їх власних логічних судженнях, а не на фінансово-господарських, бухгалтерських документах.

РЕЗУЛЬТАТ

Судом було в повному обсязі задоволено позовні вимоги Клієнта.